30 Niebanalnych Inspiracji Weselnych

Niebanalne pomysły na wesele

Ku Waszej inspiracji i zachęcie, byście na własne wesela wnieśli coś osobistego, ze wszech miar Waszego, żebyście zostawili na swoim weselu własny „odcisk palca”.

Tylko wtedy Wasze wesele będzie niepowtarzalne. Będzie niepowtarzalne, bo będzie Wasze – tak samo jak Wy, jesteście niepowtarzalni.

1. Ewa i Grzegorz – ręcznie holowaliśmy ich starą syrenkę w drodze z kościoła na na salę weselną

2. Kasia i Łukasz – przedstawiali swoich gości na weselu. Ale uwaga – Kasia przedstawiała rodzinę i gości Łukasza, a Łukasz – Kasi.

3. Ania i Tomek – szli z Kościoła razem z gośćmi na salę weselną przez miasto. Mieliśmy z sobą gitarę i śpiewaliśmy po drodze piosenki.

4. Kasia i Arek – Arek jest konferansjerem radiowym. W trakcie pierwszego tańca mieliśmy wstawkę radiową z Arkiem w roli głównej, zapowiadającym drugą część tego tańca. 


5. Antonina i Nikodem – przygotowali na wesele wielką tablicę z drzewem genealogicznym ich rodzin (jeśli dobrze pamiętam – to do czwartego pokolenia wstecz)

6. Natalia i Jasiek – razem ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi zbudowali namioty, w których ustawione były stoły. Parkiet znajdował się pod gołym niebem, z trzech stron otoczony namiotami. Od strony czwartej stała stara, kultowa ciężarówka. Na jej pace ustawiony był nasz stół DJ’ski.

7. Wiktoria i Łukasz – Drugą część ich oczepin stanowił koncert. Wiktoria śpiewała, Łukasz grał na gitarze, wspomagali ich przyjaciele muzycy. Szczególnym momentem była piosenka (napisana przez Łukasza) zadedykowana ich rodzicom (wdzięczna alternatywa dla „Cudownych rodziców mam”).


8. Gosia i Alex – Gosia jest Polką – Alex Francuzem. Do tego wesela myślałem, że najbardziej charakterystycznym posiłkiem dla Francuzów są… żaby, albo ślimaki (miej proszę wyrozumiałość dla mojej ignoracji). Okazało się, że są nimi sery, których rodzajów jest ponad dwieście. Na weselu mieliśmy „tort serowy” złożony z różnorodnych rodzajów sera i opowieść, stosownie wprowadzającą do zasad ich spożywania.


9. Dorota i Mariusz – Mariusz jest piłkarzem. Ich wesele rozpoczęliśmy od… solidnego wykopu piłki. 
Tuż potem Dorota odpaliła wystrzał z armaty (związków osobistych w tej materii niestety nie znam ;).


10. Basia i Piotr oraz  Edyta i Michał – Ich babcia z racji wieku nie mogła być na weselu. Zorganizowali więc połączenie wideokonferencyjne przez Internet tak, by mogła obejrzeć ich pierwszy taniec i chwilę z nimi porozmawiać.


11. Ola i Robert – Po tym jak wodzirej skutecznie przysłużył się do solidnego wybrudzenia butów wszystkim gościom, w kilka dni po weselu podarowali mu prezent – czekoladowego bucika. 🙂


12. Arleta i Janek – Wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane medale. Wykonali też „drugi pierwszy taniec”, bardzo, bardzo zmysłowego kujawiaka (jak się zdaje napisanego przez Janka). Śpiewali też przy akompaniamencie „tortowego” fortepianu.


13. Sandra i Tomek – Tomek jest zapalonym fanem Legii Warszawa. Na ich weselu nie zabrakło zielonych szalików i wspólnie wykonanego Snu o Warszawie Czesława Niemena.


14. Kinga i Jacek – Zrobili sobie prezent wzajemnie. Kinga grała na saksofonie – Jacek recytował wiersze.


15. Karolina i Krzysztof – Napisali i zagrali razem ze swymi przyjaciółmi w trakcie swego wesela sztukę teatralną.


16. Anna i Krzysztof – Krzysztof jest zawodowym wodzirejem. Nie mogło więc zabraknąć na ich weselu układu tanecznego, który razem ze swoimi kolegami (również wodzirejami) poprowadził. Napisali też wiersz dla Rodziców, który w ramach podziękowań dla nich zadeklamowali.


17. Ania i Adam – Adam jest raperem. Mieliśmy więc mały koncert w jego wykonaniu.

18. Zuzia i Piotr – oboje są harcerzami. Nie zabrakło więc na ich weselu ogniska. Mieliśmy też koncert Zuzi razem z jej zespołem, którego muzycy byli gośćmi na ich weselu.


19. Gosia i Tomek – oboje są zapalonymi rowerzystami. Tort podany mieli na stojaku w kształcie wielkiego roweru.

20. Rita i Patryk – Dwóch, obecnych na weselu kolegów Patryka było zawodowymi tancerzami. Zatańczyli więc razem z Patrykiem 15 minutowy układ taneczny do piosenek Michaela Jacksona, z Patrykiem w roli Michaela oczywiście.


21. Zuzanna i Brenn – Brenn jest Brazylijczykiem. Zaśpiewał na weselu dla swej żony – „Girl from Ipanema”, samodzielnie akompaniując sobie na gitarze.
 


22. Ola i Simo – Simo jest Marokańczykiem. Razem z Olą i grupą gości zatańczyli taniec w tradycyjnych strojach marokańskich.


23. Marta i Michał – Marta jest zawodową tancerką. Razem ze swoim mężem i grupą gości zatańczyli genialny układ taneczny w drugiej części swojego pierwszego tańca.

24. Marysia i Kamil – oboje śpiewają w operze. Na swoim weselu razem z gośćmi wykonali scenę zaślubin ze skrzypka na dachu, występując w oryginalnych scenicznych strojach.

25. Ula i Artur – Artur jest Harlejowcem. No, to już wiecie czym przyjechali na swoje wesele 😉

26. Asia i Tomek – wykonali wspólnie piosenkę – Asia śpiewała, a Tomek grał na gitarze.


27. Ola i Maciek – oboje są fizykami. Ich sala weselna, korytarze, a nawet łazienki ozdobione były obrazami z różnymi wzorami i prawami fizycznymi. 


28. Ola i Maciek – oboje trenowali karate. Na ich weselu mieliśmy więc mały pokaz Kata w ich wykonaniu.

29. Weronika i Maciek oraz Kasia i Karol – mieli ślub i wesele razem (dokładnie tak, dwie pary młode na jednym weselu). Napisali dla swoich rodziców piosenkę i w ramach podziękowań im ją zaśpiewali. W prezencie dali swoim ojcom prawdziwe, rycerskie miecze. Najfajniejsze było to, że ojcowie – była to obopólna niespodzianka) – również mieli miecze dla swoich synów 🙂

30. Magda i Mirek – Oboje są prawnikami. Pamiętam winietki na ich weselu. Na odwrocie wypisane były różne paragrafy prawne 😉


To takie bardzo wyraziste przykłady. Osobisty rys ujawniał się na wielu weselach również w bardziej subtelnej formie jak sposób witania gości, przedstawianie ich, sposób tańczenia pierwszego tańca, małe prezenciki dla gości, czy elementy wystroju sali.


Zachęcam Was, by i na Waszym weselu takich osobistych elementów nie zabrakło. Są to rzeczy niezastąpione i zawsze bardzo wdzięczne.

Sylwester Laskowski
Wodzirej Double Wings

Niebanalne Pomysły
na Wesele

Wszystko, co powinieneś wiedzieć i o co warto zapytać

Zobacz więcej

Księga Gości na weselu Marysi i Maćka

Księga Gości na weselu Marysi i Maćka

Wodzireje Double Wings Księga gości na weselu Marysi i Maćka Pomysły na weseleZrodziło się we mnie pytania - kto ma większą frajdę, komu sprawia większą przyjemność, w kim więcej dobra się rodzi i kto tym samym lepszym się staje - ci, co piszą, czy ci, co potem to...

Banalny pomysł na prezent dla Nowożeńców

Banalny pomysł na prezent dla Nowożeńców

Wodzireje Double Wings Banalny pomysł na prezent dla Pary Młodej Naprawdę grubość koperty jest mniej istotna...Widywałem gości, którzy mimo próśb o skupienie i uwagę - gadali w trakcie, gdy Młodzi dziękowali Rodzicom. Widywałem też gości, którzy ignorowali...

Odwrócone „Gorzko” na weselu Kasi i Arka

Odwrócone „Gorzko” na weselu Kasi i Arka

Wodzireje Double Wings Odwrócone "Gorzko" na weselu Kasi i Arka Pomysły na WeseleMój osobisty pogląd na temat akcji pod kryptominiem "Gorzko!" na weselu znajdziesz w tym artykule: "Gorzko! Gorzko! Gorzko... czyli rzecz o całowaniu. Na powyższym filmiku prezentuję...

Dla kogo organizujesz wesele – dla gości, czy dla siebie?

Dla kogo organizujesz wesele – dla gości, czy dla siebie?

Wodzireje Double Wings Dla kogo organizujesz wesele - dla gości, czy dla siebie? czyli o błędach, które baaardzo łatwo popełnić Organizujesz wesele dla gości, czy dla siebie? Bardzo wiele zależy od tego, jak odpowiesz na to pytanie. Jeśli zorganizujesz wesele dla...

Fajny pomysł na przedstawienie gości na weselu

Fajny pomysł na przedstawienie gości na weselu

Wodzireje Double Wings Fajny pomysł na przedstawienie gości na weselu w sytuacji, gdy siedzą oni przy okrągłych stołach Po raz pierwszy z tym sposobem przedstawiania gości spotkałem się na weselu Kasi i Andrzeja i pomysł przypadł mi do gustu na tyle, że polecam jego...

Jak i kiedy podziękować świadkom na weselu?

Jak i kiedy podziękować świadkom na weselu?

Wodzireje Double Wings Jak i kiedy podziękować świadkom na weselu? Po pierwsze – gratulacje za pomysł! No ale do rzeczy. Jak podziękować świadkom na weselu Na pytanie: „Jak?” odpowiem w taki sam sposób, jak odpowiadam młodym, gdy pytanie to dotyczy ich rodziców:...

Toasty na weselu – jak NIE warto ich wznosić

Toasty na weselu – jak NIE warto ich wznosić

Wodzireje Double Wings Toasty na weselu jak NIE warto ich wznosić Jeżeli planujesz organizację wesela bezalkoholowego, to oczywiście ten tekst Cię nie zaciekawi. Polecam Ci wówczas zapoznanie się z artykułami dostępnymi na stronie poświęconej weselom bezalkoholowym....

Oryginalna alternatywa dla oklepanego „Sto lat!”

Oryginalna alternatywa dla oklepanego „Sto lat!”

Wodzireje Double Wings Oryginalna alternatywa dla oklepanego „Sto lat!” Zacznę nieco filozoficznie, ale dalej będzie konkret. Aby oddać istotę jakiejś sprawy, trzeba ją osobiście rozumieć i przeżywać, albo przynajmniej kiedyś przeżyć, a dziś nosić w sobie jej ciągle...

Ty i Twoi goście na weselu

Ty i Twoi goście na weselu

Wodzireje Double Wings Ty i Twoi goście na weselu Tylko część wodzy znajduje się w Twoich rękach. I tylko po części będziesz oceniać jakość swojego wesela w oparciu o własne odczucia. Albo inaczej: twoje odczucia tylko po części będą zależne od tego, jak na weselu...

Dwa sposoby wznoszenia toastu na weselu

Dwa sposoby wznoszenia toastu na weselu

Wodzireje Double Wings Dwa sposoby wznoszenia toastu na weselu Z serdecznymi pozdrowieniami! :)Sylwester Laskowski Wodzirej Double WingsWszystko, co powinieneś wiedzieć i o co warto zapytaćZobacz więcejWszystko, co powinieneś widzieć o »

Najważniejsza Rzecz na Weselu

Najważniejsza Rzecz na Weselu

Wodzireje Double Wings Najważniejsza Rzecz na Weselu W tegoroczny długi weekend czerwcowy prowadziłem trzy imprezy: w czwartek wesele w Łobudzicach pod Bełchatowem, w sobotę wesele w Szczytnie, a w niedzielę zabawę prymicyjną w Brańsku. Wysiłek niemały. Z nocha...

Goście na weselu

Goście na weselu

Wodzireje Double WingsGoście na weseluWszystko, co powinieneś widzieć o »

Przedstawienie gości na weselu

Przedstawienie gości na weselu

Wodzireje Double WingsPrzedstawienie gości na weselu Oficjalne i publiczne przedstawienie sobie gości jest fajnym elementem pomagającym przełamać lody i rozluźnić atmosferę na początku wesela. Jeśli byłeś kiedyś na jakimś weselu to pewnie spotkałeś się z jakąś formą...

O życzeniach dla Pary Młodej

O życzeniach dla Pary Młodej

Wodzireje Double WingsO życzeniach dla Pary Młodej Życzenia dla Pary Młodej to nieodłączny element każdego ślubu. To piękna tradycja w ramach której chcemy przekazać Nowożeńcom że życzymy im dobrze, że chcemy żeby im się to wspólne życie dobrze ułożyło, że zależy nam...

Gwarancja udanego wesela

Gwarancja udanego wesela

Wodzireje Double WingsGwarancja udanego wesela Jeśli organizujesz wesele to pewnie szukasz ekipy która da Ci pewność, że impreza będzie udana. Lepiej żebyś wiedział od razu: żaden odpowiedzialny wodzirej takiej gwarancji nie jest w stanie zaoferować. Nawet jeśli...