Ania i Michał
wesele z historią w tle

Umiłowanie polskiej tradycji, historii, kultury. Zaangażowanie w promowanie wartości katolickich, rodzinnych i patriotycznych. Działalność w grupie rekonstrukcji historycznych oraz w harcerstwie. Wrażliwość na kulturę, sztukę, piękno. Szerokie zainteresowania i umiejętności muzyczne, a do tego zacięcie sportowe… i jasne jest że to wesele do zwyczajnych na pewno należeć nie będzie!

Nim jeszcze zdążyliśmy posilić się pierwszym obiadem, parkiet już zapełnił się przez… dzieci. Bez zachęcania, nie czekając na oficjalne rozpoczęcie, dawały dobry przykład pozostałym. A pozostali goście, po skończonym obiedzie, udali się na tyły dworku, by tam rozpocząć zabawę (a jakże!) uroczystym polonezem. Tuż po nim zmysłową rumbą ruszyli do tańca Państwo Młodzi, a za nimi pozostali goście. I mimo wysokiej temperatury, dali się porwać w tanecznym wir.

Ale taniec nie był tej nocy jedyną formą zabawy. Mnogością atrakcji można by spokojnie obdzielić kilka imprez 🙂 Przeżyliśmy też chwile grozy, gdy do dworku wtargnęła grupa uzbrojonych w karabiny żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, z rozkazem wyrwania Michała na skrajnie niebezpieczną akcję. Obawialiśmy się czy wesele nie zakończy się przedwcześnie, jednak strzał w powietrze z pistoletu trzymanego przez Anię okazał się skutecznym argumentem. Chwilę potem, już spokojni, tańczyliśmy w rytm miłosnego wyznania wyśpiewywanego przez Panią Młodą dla swojego Męża.

Urokliwe otoczenie i sam zabytkowy dworek określały w pewien sposób charakter imprezy i wyznaczały istotne momenty. Wspomniany polonez w tak stylowym otoczeniu miał wymowę wyjątkową. Podjazd przed dworkiem stał się miejscem przejazdu Młodych na zabytkowym motocyklu. Kręte alejki zaprowadziły nas w świetlistym korowodzie na molo byśmy tam mogli wypuścić na wodę zapalone lampiony. Wreszcie hall z ustawionym w rogu fortepianem użyczył nam swej gościnnej atmosfery byśmy mogli przy akompaniamencie tego instrumentu po prostu wspólnie pośpiewać.

Drodzy!
Za gościnność, atmosferę, radość, przykład i świadectwo – dziękujemy 🙂 Dużo pięknych chwil dla Was!

Maciek i Patrycja

Maciej Krysa
Wodzirej Double Wings