Co nieco o muzyce z płyt

W poprzednim wpisie zachęcałem aby na Waszym weselu zagrał naprawdę dobry zespół i dałem parę wskazówek, jak można taki zespół znaleźć.

Dziś przedstawię kilka zalet rozwiązania, w którym muzyka na weselu odtwarzana jest z płyt, a osobą odpowiedzialną za jej dobór i prezentację jest DJ.

Po pierwsze – jeśli o tym nie wiedzieliście, to jest taka opcja i wiele par się na nią decyduje. Nie jest to więc rozwiązanie w żadnym wypadku niszowe, choć być może Wasi Rodzice jeszcze się z nim nie spotkali.

W opcji „DJ” możecie mieć bardzo duży wpływ na tzw. playlistę. Macie ulubione piosenki do tańczenia? Do przytulania? 🙂 Nie powinno być problemów z ich zagraniem w wersji takiej, jaką znacie i lubicie. Gipsy Kings sprawiają, że macie ochotę tańczyć? Lubicie muzykę etniczną? Marzycie o odrobinie Bollywood na Waszym weselu? Dobry DJ na pewno znajdzie odpowiednie nagrania.

DJ zazwyczaj jest szybszy niż zespół 🙂 : jakaś piosenka przebojem weszła ostatnio na listy radiowe? Chcielibyście ją zagrać u Was? Zespoły potrzebują nieco czasu by opracować aranżację i doszlifować wykonanie, a DJ tę piosenkę już ma!

W tym wybieraniu muzyki, którą lubicie bądźcie też litościwi dla swoich gości. Dajcie im coś, co lubią i Oni – coś z czasów ich młodości – takie rzeczy najlepiej się wspomina.

Na koniec jeszcze o kosztach. Nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiem, że opcja DJ to opcja tańsza niż zespół. Albo może lepiej będzie powiedzieć: tańsza niż dobry zespół (grający na żywo, bez podkładów).

Podsumowując: nie bójmy się DJ’a!

Hubert Gonciarz
Wodzirej Double Wings