Cudownych Rodziców mam

Podziękowania dla Rodziców stały się nieodłączną częścią każdego wesela. Najczęściej składane po oczepinach, rzadziej na początku wesela. To piękna chwila, w której dziękujemy im za trud jaki włożyli w nasze wychowanie, za miłość i opiekę jaką nas obdarzyli.

Zazwyczaj na chwilę podziękowań wybieramy „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby to była inna piosenka.

Na pewno Rodzice posiadają swoje ulubione utwory, być może z czasów ich młodości, piosenki, które wiążą się z dobrymi wspomnieniami. Zapytajmy ich o to, a z uzyskanych utworów możemy przygotować specjalne dedykacje, lub po prostu zmiksować i połączyć w jedną całość.

Warto dobrze przygotować się do podziękowań. Jak zauważył Sylwek Laskowski w swoim e-booku:

„Coraz bardziej nabieram przekonania, że rodzicom należny jest przede wszystkim szacunek i wdzięczność. Uczą mnie tego własne dzieci. Uczą mnie po przez swoje oczekiwania i potrzeby, oraz trud jaki muszę włożyć, by wyjść im na przeciw. Uczą mnie poprzez czas, którego poświęcenia oczekują. Uczą poprzez domaganie się rezygnacji z wielu pociągających mnie spraw i aktywności na rzecz jednej prostej sprawy: poświęcenia im uwagi.

W rodzicielstwo wpisane jest coś ze śmierci, z umierania, z rezygnacji z siebie, a więc bólu i trudu.

Dlatego rodzicom należy się szacunek i wdzięczność.”

(zaczerpnięte z e-booka „Jak przekonać rodziców do nietypowych rozwiązań na weselu?”)

Zróbmy więc wszystko, co w naszej mocy, by Rodzice w tej szczególnej chwili bardzo mocno odczuli naszą wdzięczność, by poczuli, jak są dla nas ważni i kochani.

Hubert Gonciarz
Wodzirej Double Wings

Niebanalne Pomysły
na Wesele

Wszystko, co powinieneś wiedzieć i o co warto zapytać

Zobacz więcej

Kiedy podziękować Rodzicom na weselu?

Kiedy podziękować Rodzicom na weselu?

Wodzireje Double Wings Kiedy podziękować Rodzicom na weselu? Jeśli tylko wahacie się jeszcze z decyzją, „Czy” zorganizować Podziękowania Rodzicom w trakcie wesela, to zapraszam Was do zapoznania się z tym artykułem: 7 powodów, ze względu na które (nie?) powinieneś...

Wiersz dla rodziców, a tak naprawdę o rodzicach

Wiersz dla rodziców, a tak naprawdę o rodzicach

Wodzireje Double Wings Wiersz dla rodziców, a tak naprawdę o rodzicach Rzecz to powszechnie wiadoma, że rodzicom na weselu podziękować warto i że czynić to można na sposoby różne. I faktycznie, różne w swym wodzirejskim życiu już widywałem. Dzisiejszej nocy, a tak...

Jak przekonać Rodziców do nietypowych rozwiązań na weselu?

Jak przekonać Rodziców do nietypowych rozwiązań na weselu?

Wodzireje Double Wings Jak przekonać Rodziców do nietypowych rozwiązań na weselu? 1. Definicja problemu Znam kilka par, które doświadczyły tego kłopotu: ich osobista wizja wesela – w całości, lub w jakiejś jego części – nie była zgodna z wizją ich rodziców. Problem...