fbpx

Light & Sound

DOUBLE WINGS

Nagłośnienie imprez

Dobry sprzęt to warunek konieczny rozpoczęcia poważnych rozmów. Chciałoby się wręcz powiedzieć, że o nim nie powinno się specjalnie rozmawiać. Liczy się tylko efekt, wrażenie końcowe, to, co z użyciem tego sprzętu zostało osiągnięte.

Wiemy jednak, że to nie prawda. Wiemy, że są ludzie którzy uwielbiają rozmowy nie o niczym innym, jak właśnie o sprzęcie, o jego zatrważających możliwościach, o kolejnych wprowadzających w zdumienie dokonaniach techniki.

I chyba tak trochę mamy. Gdzieś ostatecznie liczyć się będzie efekt, to co, kiedy i jak będziesz słyszeć, nie zwracając uwagi na to, jak tego dokonaliśmy. Nas jednak nie przestanie ciągnąć do tych rozmów o mikserach, kompresorach, systemach liniowych i złoconych kablach o kosmicznej charakterystyce.

Oświetlenie na imprezy

Jeśli zajmowałeś się kiedykolwiek fotografią to wiesz, że bez dobrego światła nie ma o czym rozmawiać. Obraz będzie płaski, mdły, bez wyrazu, a mizernie wzbudzone emocje do złudzenia przypominać będą nudę i smutek jakich doświadczałeś patrząc na weselny wystrój remizy strażackiej.

Dobre światło to podstawa! Nie tylko w fotografii.

To co widzimy, jak widzimy i kiedy widzimy, to czego nie widzimy, lub widzimy połowicznie, to w jakich barwach przedstawiono nam poszczególne elementy jak również całość dostępnego naszym oczom obrazu – tworzy ostateczną kompozycję, która albo wzbudza zachwyt, albo rozczarowanie, albo dryfuje gdzieś bezwiednie pomiędzy jednym, a drugim, albo ostatecznie nie wzbudza nic.

Dobre światło to podstawa! I nie prawdą jest, że tylko faceci są wzrokowcami.

Wodzireje-Double-Wings-Stratedzy1