Sylwester
LASKOWSKI

Double Wings

Wodzirej – Mistrz drugiego planu!

Zdecydowanie ta definicja wodzireja najbardziej mi odpowiada.

Wodzirej

Dobry wodzirej jest jak rozprowadzający w drużynie kolarskiej. W odpowiednim momencie wychodzi
na czoło peletonu i narzuca mocne tempo.

Z determinacją i zaangażowaniem zmaga się z oporem przeciwnego wiatru pozwalając Ci schować się za swoimi plecami po to, byś w kluczowym momencie miał pasję
i siły do zwycięskiego finiszu.

Jego cel jest jeden:
masz wygrać i zdobyć żółtą koszulkę lidera!

Sylwester Laskowski

Pochodzi z Ostrołęki. W okresie młodzieńczym uprawiał piłkę siatkową, trzykrotnie stając na podium rozgrywek ogólnopolskich, w tym raz – pierwsze miejsce – w roli kapitana drużyny. W wieku czternastu lat rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej, na rzecz której kilka lat później porzuca wyczynowe uprawianie sportu.

W międzyczasie staje na deskach amatorskiego musicalu „Przebudzenie”, w którym gra rolę tancerza i jednego z aktorów.

Rozpoczynając studia na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (kierunek Telekomunikacja) przenosi się do Warszawy, kontynuując naukę gry na gitarze w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina, przy ul. Bednarskiej. Trzy lata później rozpoczyna studia na Warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie gitary klasycznej.

Początek studiów na Akademii Muzycznej owocuje nawiązaniem współpracy z Chórem Warszawskiej Opery Kameralnej, w którym śpiewa w grupie tenorów. W ramach tej współpracy wielokrotnie bierze udział w różnorodnych koncertach oratoryjnych, kameralnych jak również spektaklach operowych. W swej karierze tenora chóru uczestniczy m.in. w koncercie prowadzonym przez Ennio Morricone, w ramach którego wykonana zostaje muzyka ze słynnego filmu „Misja”.

Muzyk, gitarzysta, lider zespołu

Double Wings Cover Band

Równolegle z nauką gry na gitarze rozwija swe zainteresowania kompozycją i improwizacją. Jedna z jego kompozycji, napisana na zamówienie wybitnego gitarzysty Grzegorza Krawca – sześcioczęściowa suita „Reminiscencje” zostaje zarejestrowana na płycie „Journey – Podróż” wydanej w wydawnictwie MA Recordings w Japonii.

Po ukończeniu studiów magisterskich na Politechnice Warszawskiej rozpoczyna studia doktoranckie, w trakcie których kończy studia na Akademii Muzycznej i publikuje swą pracę magisterską – „Sztuka improwizacji na gitarze” – we Wrocławskich wydawnictwie muzycznym Absonic.

Po obronieniu doktoratu na Politechnice Warszawskiej rozpoczyna pracę naukową w Instytucie Łączności w Warszawie, zajmując się zastosowaniem i rozwojem narzędzi analizy wielokryterialnej oraz teorii gier do wspomagania decyzji podmiotów biorących udział w grze rynkowej na rynku telekomunikacyjnym. Kilka lat później obejmuje funkcję kierownika Ośrodka Szkolenia.

Jeszcze podczas studiów na Akademii Muzycznej inicjuje cykliczne koncerty, do których aranżuje muzykę pod szyldem formacji J.C. Hopa Project. Na bazie tego projektu i epizodycznej współpracy z wokalistą Pawłem Sankowskim,
w roku 2008 rodzi się pomysł założenia zespołu muzycznego,
a następnie – po rozszerzeniu oferty o usługi wodzirejów
i DJ’ów – Grupy Imprezowej o wymownej
i brzemiennej w treści nazwie – „Double Wings”.

Operator i montażysta filmowy

Mając za sobą doświadczenie kilku lat prowadzenia imprez, zapewniania oprawy muzycznej, tworzenia scenariuszy
i późniejszej ich realizacji, stało się dla mnie oczywiste,
że aby nasze starania nabrały znamion pełnej opowieści, musimy pójść o krok dalej i wziąć odpowiedzialność również i za operatorską, a w dalszej kolejności i postprodukcyjną część tego imprezowego spektaklu.

I tak najpierw wziąłem do ręki aparat, a tuż potem kamerę.

DJ, prezenter muzyczny

DJ to instytucja sama w sobie. To ta szczególna umiejętność tworzenia większych dzieł z istniejących już całości.

Grasz zawsze dla kogoś, kogoś konkretnego. Próbujesz się wstrzelić w jego aktualne oczekiwania albo dla odmiany pokrzyżować mu plany i wprowadzić go w klimat, który go zaskoczy i wprowadzi nowy powiew świeżości.

Fotograf

Gdy przez kilka, czasem kilkanaście godzin przyglądasz się ludziom z bliska,
mając świadomość wagi kontekstu wypatrujesz z uwagą momentów
brzemiennych w treści lub szczególnie atrakcyjnych od wizualnej strony,
to stopniowo, niepostrzeżenie z każdym kolejnym uwolnieniem migawki
coś szczególnego zaczyna Cię z tymi ludźmi łączyć.

Najnowsze wpisy na blogu

Bal Ósmoklasisty 2024 · SP 216 w Warszawie

Bal Ósmoklasisty 2024 · SP 216 w Warszawie

Bal Ósmoklasisty 2024 SP nr 216 Klonowego Liścia w Warszawie Zagościliśmy na Balu Ósmoklasisty w SP 216 w Warszawie ponownie - w sumie po raz trzeci. Rok 2022 przetarł szlaki. Wróciliśmy więc w w 2023. No i hulaliśmy i teraz. I fajnie było 🙂 Najlepsze dla...

Sabina i Arian · Referencje · Wesele

Sabina i Arian · Referencje · Wesele

Dobrze o nas mówią Referencje   Zapraszamy do współpracy »Dobrze o nas mówią Referencje   Zapraszamy do współpracy »Dobrze o nas mówią Referencje   Zapraszamy do współpracy »Sylwek, Dziękujemy Ci bardzo, bardzo, bardzo! Nie da się opisać jak jesteśmy...

Sylwester Laskowski

Zapraszam do współpracy!

tel. 608 43 17 48 |

Wszystko, co powinieneś widzieć: