Siła muzyki granej na żywo!

Iluzja jest zawsze pochwałą rzeczywistości, namiastką prawdziwego przeżycia, kopią realnego doświadczenia. W dobie wszech-królujących playbacków muzyka grana na żywo jawi się niczym jedwab na tle plastikowych atrap. Nabiera szczególnego piękna, sensu i znaczenia oraz rodzi emocje,
które odmieniają ludzkie serca.

Zespoły muzyczne Double Wings

Sześć różnorodnych stylistycznie i wykonawczo projektów muzycznych – Cover Band, Smooth Jazz Quartet, Wedding Band, Wedding Strings, Orchestra i Open Project. Każdy z nich mierzy w innego odbiorcę i inny kontekst bierze za punkt wyjścia oraz cel swych artystycznych inicjatyw. Łączy je niezmiennie – pasja i profesjonalizm zaangażowanych muzyków.

Double Wings COVER BAND
Double Wings Cover Band – projekt o mocnym, dynamicznym i zadziornym brzmieniu. Doskonale wpisuje się w kontekst tanecznych imprez firmowych, bali, studniówek, imprez plenerowych i koncertów.

Zdumiewające jest ile pięknej muzyki już napisano! Double Wings Cover Band to definicja afirmacji tego faktu. Z pełnym szacunkiem dla twórczości poprzedników, z uznaniem dla ich wkładu, z frajdą możliwości mierzenia się z najbardziej odległymi konwencjami i najbardziej lotnymi motywami, jakie kiedykolwiek powstały – ujmujemy w jedną, energetyczną całość to, co w muzyce najlepsze, odciskając na na niej swój własny, raz subtelny innym razem bezdyskusyjny ślad.

Taneczność rytmu jest zwykle kluczem dominującym. I raz będą to proste, symetryczne struktury, takie, przy których będziesz chciał „poskakać”. Innym razem solidnie poplączemy Ci nogi. No, chyba żeś zawodowym tancerzem i takie struktury są Ci dobrze znane.

Szeroki i różnorodny repertuar
Muzyka taneczna to kategoria niezwykle zróżnicowana. Tańczono w różnych okresach, w różnych częściach świata, w różnych rytmach i w różnej stylistyce. Powracamy po wielokroć do tych różnorodnych obszarów odkrywając co i rusz nowe inspiracje i nowe perełki, które z frajdą włączamy do repertuaru. Możesz z tego skorzystać na dwa sposoby – stylizując swoją imprezę biorąc za klucz określony styl muzyczny, albo przemierzyć w przestrzeni i czasie bogactwo muzyki, proponując na swej imprezie różnorodne jej odmiany.

100% na żywo
W epoce gdy największe gwiazdy wspomagają się playbackami, a na różnorodnych imprezach królują samogrające keyboardy muzyka grana na żywo nabiera ogromnej wartości. Występ na żywo zawsze jest wyzwaniem. Jest też sprawdzianem klasy i umiejętności obecnych na scenie muzyków. I za każdym razem, gdy z tego sprawdzianu wychodzą zwycięsko – jest też źródłem ogromnych emocji i jakiegoś głębokiego poruszenia tych, którzy w artystycznej kreacji mogą uczestniczyć. Dlatego wszyscy bez wyjątku uwielbiamy koncerty, na których widzimy to, co słyszymy i słyszymy to, co widzimy.

Magdalena Laskowska

Wokalistka o subtelnej, aksamitnie ciepłej barwie głosu. Uczennica Iwony Zasuwy (chórki w projektach Kayah). Współpracowała m.in. ze Starym Dobrym Małżeństwem oraz formacją J.C. Hopa Project. Niezwykle pogodna, czujna i muzykalna.

Sylwester Laskowski

Gitarzysta, kompozytor, aranżer, wokalista. Absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej. Autor trzytomowego podręcznika do improwizacji. Współpracował m.in z chórem Warszawskiej Opery Kameralnej. Lider Grupy Imprezowej Double Wings. Energiczny, logiczny i zadziorny.

Małgorzata Orzechowska

Wokalistka o mocnej, zmysłowej barwie głosu. Absolwentką sekcji piosenki Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (w klasie Katarzyny Winiarskiej). Laureatka „Drogi do Gwiazd”. Użyczała głosu na płytach m.in zespołu De Mono i TGD. Serdeczna, finezyjna i wdzięczna.

Kuba Waszkiewicz

Pianista. Absolwent klasy fortepianu w Warszawskiej Akademii Muzycznej. Wieloletni baryton chóru Warszawskiej Opery Kameralnej. Improwizacji jazzowej uczył się u Andrzeja Jagodzińskiego. Z łatwością porusza się w różnorodnej stylistyce muzycznej. Świetnie mówi po hiszpańsku.

Maciej Cyngot

Gitarzysta basowy. Absolwent Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy. Posiada bogate doświadczenie sceniczne. Pracuje również jako muzyk sesyjny. Gościł na deskach (a właściwie „pod”) teatru muzycznego „Rampa”. Potrafi godzinami ćwiczyć (po godzinach – biega).

Dominik Jędrzejczyk

Perkusista. Absolwent Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy. Liczbie projektów, w których grał dorównuje tylko liczba dni spędzonych na mazurach. Zaczynał od śpiewu, potem fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara. Aktualnie ściska OSCA4drums. Jak skończy? – nikt nie wie.

Double Wings OPEN PROJECT
Double Wings Open Project – Przejmujemy inicjatywę!
Nie pytamy, czego potrzebujesz i co chciałbyś usłyszeć,
ale zapraszamy Cię do wysłuchania naszej opowieści.

Double Wings Open Project – to eksperymentalna muzyczna wyprawa poza granice z góry określonych i przewidywalnych form, stylistyk
czy obsad wykonawczych. To ta formuła działania, która sprawia,
że muzyczne oblicze Grupy Imprezowej Double Wings staje się trudne
do zaszufladkowania. Jakby oczywistą była tęsknota za nieskończonością
– choćby jedynie w jej muzycznym wydaniu.

Idea „Open”, która z definicji tworzy wolną przestrzeń dla różnorodności, traktowana jest jako motor napędowy dla twórczych poszukiwań
i pomysłowych kreacji. Tu też najsilniej wykraczamy poza granice wąsko definiowanego pojęcia „impreza” i użytkowego celu, jaki dla muzycznej aktywności ona wyznacza.

Punktem wyjścia jest otwartość na wszelkie możliwe artystyczne rozwiązania. Konkretny wybór ostatecznej formuły dokonuje się w efekcie podjęcia spontanicznej decyzji, zrodzonej z zachwytu nad kuszącą atrakcyjnością wszystkiego, co jeszcze nieznane.

Double Wings ORCHESTRA
„Jeśli nie lubisz kompromisów, rozwiązań częściowych i ograniczeń – Double Wings Orchestra jest tym, co powinieneś rozważyć w pierwszej kolejności. Jest bardzo prawdopodobne, że nie będzie to ostatnie Twoje rozważanie na jej temat.”

Kameralność, intymność, subtelność – to piękne rozwiązania. Nie mniej są sytuacje, kiedy bez dwóch zdań potrzebować będziesz czegoś zupełnie innego. Rozmach, bogactwo, szerokość brzmienia, duża scena – frajda dla uszu, oczu i nóg! – w te właśnie obszary mierzy Double Wings Orchestra.

Szykuj się na mocne uderzenie, na silne emocje, na długą, nieprzespaną noc. Nie gwarantujemy też, że uda Ci się potem szybko zasnąć.

Double Wings SMOTH JAZZ QUARTET
Double Wings Smooth Jazz Quartet – wszędzie tam, gdzie styl, poziom i ekskluzywny charakter imprezy domaga się eleganckiego, subtelnego i zmysłowego muzycznego tła – tam stosowną nutą wybrzmi Double Wings Smooth Jazz Quartet.

Jazz to niezwykła muzyka. Ludzie słuchający jazzu mają najszersze horyzonty muzyczne, są otwarci – słuchać mogą wszystkiego, a w ostateczności i tak, niezmiennie powracają do jazzu. Jazz, zwłaszcza w swej wersji smooth jest doskonałym tłem wszędzie tam, gdzie muzyka właśnie taką rolę ma spełniać.

Double Wings Smooth Jazz Quartet to projekt muzyczny, który osadza się właśnie w tych obszarach stylistycznych.
W jego wykonaniu usłyszysz zarówno typowe standardy jazzowe, jak również bardziej popularne motywy
zagrane na lekko jazzową nutę.

Double Wings WEDDING BAND
Double Wings Wedding Band. Wesele ma swoją szczególną specyfikę, ma również swój doniosły i niezwykle wymowny charakter i przyczynę. Double Wings Wedding Band wspiera niebanalność tego wydarzenia zarówno od strony muzycznej, konferansjerskiej, jak również poprzez animacje zabaw tanecznych bezpośrednio z poziomu parkietu.

Double Wings WEDDING STRINGS
Double Wings Wedding Strings – zespół specjalizujący się
w muzycznej oprawie eleganckich ceremonii ślubnych.

Cechą charakterystyczną DW Wedding Strings jest zarówno elastyczność obsady wykonawczej, jak również proponowanego repertuaru. Zespół wystąpić może zarówno w małych, kameralnych konfiguracjach po solidnie rozbudowane, niemalże orkiestrowe składy, wykonując największe dzieła muzyki klasyczej, znane motywy filmowe oraz piękne, tradycyjne jak i współczesne pieśni i piosenki kościelne w oryginalnych, autorskich aranżacjach.

Double Wings Wedding Strings – to projekt ukierunkowany na oprawę muzyczną eleganckich ceremonii ślubnych. Wdzięk najpiękniejszych motywów muzyki kościelnej i filmowej nabiera szczególnie uroczego brzmienia, łącząc w sobie zarówno bogactwo i dostojność tradycji, z lekkością i finezją współczesnych aranżacji.