Wodzirej na pokład!
Karolina i Krzysztof

Jeżeli ktoś wybiera Bon Jovi jako pierwszy taniec, rozdaje gościom szable, przepaski na oko, czapki z trupią czachą i pistolety prochowe, a wszystko to organizuje w karczmie pod Złotą Rybką to strzeżcie się bo oto piracka Młoda Para robi abordaż tanecznego parkietu!

Kiedy wypływa się na szerokie wody, trzeba szukać sprzyjającej i sprawdzonej załogi. Ja lubię się zaciągać na takie rejsy jako bosman. Taki co to zapędzi załogę na pokład, da sygnał do roboty, znajdzie odpowiednią chwilę na odpoczynek a potem znów skrzyknie weselnych marynarzy do działania. Tak było i tym razem. Pozostała część rozbawionej załogi zwyczajnie odpowiedziała na zaproszenie Karoliny i Krzyśka, dzięki czemu weselna galera mogła wypłynąć w pełen radości i niespodzianek rejs.

Kiedy przyjechali daliśmy Marszem Mendelssohna wyraźny znak żeby podnieść weselną kotwicę i odpłynąć na całego, a Karolina z Krzyśkiem poprowadzili załogę na pokład w rytm Poloneza. Potem mocne uderzenie pierwszym tańcem, kiedy Bon Jovi wystrzelił „Born to be my baby” niczym okrętowa bombarda, a pełne energii i radości wykonanie wstrząsnęło parkietem.

Od czasu do czasu dawał o sobie znać ładunek skrywany pod pokładem, np. stado kaczuszek czy baranków zręcznie prowadzone przez Pana Młodego. Innym razem w Egipskim porcie Krzysiek wprowadził na pokład stado wielbłądów, które napotkało stado wielbłądzic prowadzonych przez Karolinę. Spotkanie zakończyło się tanecznym „Opa Opa!”.

Dobrze jest od czasu do czasu sprawdzić wiedzę załogi, którą zaciąga się na rejs. Tak też zrobili Państwo Młodzi, organizując quiz wiedzy o Kapitanie i Kapitanowej. Iście pirackie nagrody przydały się w czasie pirackiego balu, na którym to w rytmie szant, wymachiwano szablami, pistoletami, a przepaski na jednym oku nie przeszkadzały tańcować i nie szczędzić tanecznego pokładu.

Karolino i Krzysztofie! Myśmy wysiedli w porcie Niedzielny Poranek, a Wasz rejs trwa nadal! Płyńcie za horyzont, odkrywajcie nowe krainy, na przekór burzom i sztormom, trzymajcie wspólnie ster z niezmiennym kursem na Miłość!

Bosman Karol Koprukowiak – wodzirej Double Wings

Karol Koprukowiak
Wodzirej Double Wings