Zabawa oczepinowa
„Taniec teatralny”

Pomysły na Wesele

Zabawa „Taniec teatralny” jest zabawą przeznaczoną dla par. Każda z par otrzymuje rolę, jaką za pomocą tańca będzie musiała przedstawić. Po otrzymaniu ról do zatańczenia pary mają minutę na zastanowienie się, w jaki sposób zatańczą swoją rolę. Następnie kolejne pary występuję (przez czas ok. minuty) przed publicznością i oceniającym je jury.

Każda para występuje osobno i po każdym występie jury dokonuje oceny. W kontekście wesela optymalną w mojej ocenie opcją jest, że jury złożone z Pary Młodej i rodziców Pary Młodej.

Przykładami ról do zatańczenia mogą być:

  • Byk i torreador
  • Wąż i fakir
  • Słoń i treser
  • Jazda figurowa na lodzie
  • Zaloty gołębi
  • Ogrodniczka i bąk
  • Kot i noga od stołu

Do każdej z ról powinna być odpowiednio dobrana muzyka, najlepiej taka, która automatycznie kojarzy się z daną rolą.

Zwycięża ta para, która finalnie otrzyma najwyższą ocenę.

„Taniec teatralny” jest w pewnym sensie ryzykowną zabawą na weselu. Wynika to z faktu, że finalny efekt (a tym samym frajda dla oglądających) zależy w stu procentach od umiejętności i zaangażowania występujących par. Jeżeli umiejętności i/lub zaangażowania zabraknie – efekt finalny jest słaby.

Dlatego też dobrze jest na etapie przygotowywania scenariusza wesela dobrze przemyśleć, czy – znając swoich gości – będzie się miało na pokładzie zawodników wystarczająco pomysłowych i chętnych, by zagrać wyznaczone rolę ciekawie. Jeśli tak jest – zabawa może być naprawdę urocza (a przynajmniej ja ją widziałem w naprawdę uroczych odsłonach). Jeśli jednak tak nie jest – zdecydowanie z zabawy trzeba zrezygnować (istnieją alternatywy zabaw oczepinowych dla gości, które nie wymagają takiej kreatywności i osobistej odwagi jak choćby „Cyrk”, „Konkurs konkursów”, czy „Jaka to melodia”).

Najlepsze dla Was! 🙂

Sylwester Laskowski
Wodzirej Double Wings

Niebanalne Pomysły
na Wesele

Wszystko, co powinieneś wiedzieć i o co warto zapytać

Zobacz więcej

„Taniec teatralny” na weselu Idy i Kacpra

„Taniec teatralny” na weselu Idy i Kacpra

Wodzireje Double Wings "Taniec teatralny" na weselu Idy i Kacpra Zabawa oczepinowa "Taniec teatralny" jest ryzykowną zabawą na weselu. Decyzję o jego przeprowadzeniu podejmuje się nie wiedząc, jakich "aktorów" będzie się miało do dyspozycji i jak bardzo (niezależnie...

10 Konkursów tanecznych na Oczepiny

10 Konkursów tanecznych na Oczepiny

Wodzireje Double Wings 10 konkursów tanecznych na Oczepiny Konkursy taneczne wyjątkowo dobrze nadają się do tego, by łączyć je w grupy. Pary, które przejdą zwycięsko (nie odpadną) przez jeden taniec biorą udział w kolejnym. Poniżej przedstawiam kilka propozycji. 1....