Zespół muzyczny · Wodzirej · DJ na Prymicję

Jedną nogą na „tamtym świecie”

„Ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić”.

Nie ma chyba ważniejszego powodu i istotniejszej treści, którą swym stanem życia przyjdzie Ci wyrażać. Obietnica, że za granicą śmierci czeka kompletnie inne, a zarazem istotowo niezwykle podobne do obecnego życie.

Immanentne rozdarcie, jakby stale „w pół kroku”, napięcie, którego nie da się i nie wolno niwelować. To ono niezmiennie wynosi nas ku górze, dając szerszą i głębszą perspektywę widzenia tego, co rozgrywa się i co my rozgrywamy właśnie tu i teraz.

Jakby swój, a zarazem stale z przodu, jakby tu, a zarazem stale gdzieś indziej, dla wszystkich, a zarazem od wszystkich wolny. Otwarty, dostępny i bliski, a zarazem nieuchwytny, nie do zatrzymania. Jakby niezmiennie od wewnątrz motywowany, by być w drodze, by iść szybko, odważnie i pewnie, niczym Mistrz w stronę Jerozolimy.

Na starcie tej drogi przychodzi Ci świętować. Wypowiedzieć tańcem – niczym Dawid przed Arką – radość swego wybrania i radość swej odpowiedzi.

Synchronizują więc z bitem sto dwadzieścia swe niebiańskie Hosanna anielscy Dj’e i szykują wszystkim Świętym imprezę, jakiej ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdoła ogarnąć!

Dostrajamy i my do tego pulsu nasz rytm pewni niczym szczenięta wyczekujące okruchów ze stołu swego pana, że nam stągwi na wino i koszów na ułomki tego dnia i tej nocy, i dzień później jeszcze zabraknie. 😉

Sylwester Laskowski
Wodzirej Double Wings

Zobacz więcej

Poluzuj koloratkę!

Poluzuj koloratkę!

Wodzireje Double Wings Poluzuj koloratkę! Wychodzisz od ludzi i do ludzi jesteś posłany. Twoja sutanna nie jest tylko znakiem sprzeciwu. Jest też znakiem solidarności, również solidarności z ludźmi w zabawie. Wyobraź sobie Dawida tańczącego przed Arką Pana. Wyobraź...

Pomysły i Zabawy na Prymicje

Pomysły i Zabawy na Prymicje

Wodzireje Double Wings Pomysły i Zabawy na Prymicje Z dedykacją dla Was wszystkich – Śmiałków jakich mało! Co by Wasze stopy pozostawiały wyraziste ślady, co by Wasze głosy nie pozostawały bez echa, co by Wasze spojrzenia budziły albo lęk, albo uczucie wdzięczności i...

Wszystko, co powinieneś widzieć o »