fbpx

Cover Band

DOUBLE WINGS

Double Wings COVER BAND

Double Wings Cover Band – projekt o mocnym, dynamicznym i zadziornym brzmieniu. Doskonale wpisuje się w kontekst tanecznych imprez firmowych, bali, studniówek, imprez plenerowych i koncertów.

Zdumiewające jest ile pięknej muzyki już napisano! Double Wings Cover Band to definicja afirmacji tego faktu. Z pełnym szacunkiem dla twórczości poprzedników, z uznaniem dla ich wkładu, z frajdą możliwości mierzenia się z najbardziej odległymi konwencjami i najbardziej lotnymi motywami, jakie kiedykolwiek powstały – ujmujemy w jedną, energetyczną całość to, co w muzyce najlepsze, odciskając na na niej swój własny, raz subtelny innym razem bezdyskusyjny ślad.

Taneczność rytmu jest zwykle kluczem dominującym. I raz będą to proste, symetryczne struktury, takie, przy których będziesz chciał „poskakać”. Innym razem solidnie poplączemy Ci nogi. No, chyba żeś zawodowym tancerzem i takie struktury są Ci dobrze znane.

Szeroki i różnorodny repertuar

Muzyka taneczna to kategoria niezwykle zróżnicowana. Tańczono w różnych okresach, w różnych częściach świata, w różnych rytmach i w różnej stylistyce. Powracamy po wielokroć do tych różnorodnych obszarów odkrywając co i rusz nowe inspiracje i nowe perełki, które z frajdą włączamy do repertuaru. Możesz z tego skorzystać na dwa sposoby – stylizując swoją imprezę biorąc za klucz określony styl muzyczny, albo przemierzyć w przestrzeni i czasie bogactwo muzyki, proponując na swej imprezie różnorodne jej odmiany.

100% na żywo

W epoce gdy największe gwiazdy wspomagają się playbackami, a na różnorodnych imprezach królują samogrające keyboardy muzyka grana na żywo nabiera ogromnej wartości. Występ na żywo zawsze jest wyzwaniem. Jest też sprawdzianem klasy i umiejętności obecnych na scenie muzyków. I za każdym razem, gdy z tego sprawdzianu wychodzą zwycięsko – jest też źródłem ogromnych emocji i jakiegoś głębokiego poruszenia tych, którzy w artystycznej kreacji mogą uczestniczyć. Dlatego wszyscy bez wyjątku uwielbiamy koncerty, na których widzimy to, co słyszymy i słyszymy to, co widzimy.

Magdalena Laskowska

Wokalistka o subtelnej, aksamitnie ciepłej barwie głosu. Uczennica Iwony Zasuwy (chórki w projektach Kayah). Współpracowała m.in. ze Starym Dobrym Małżeństwem oraz formacją J.C. Hopa Project. Niezwykle pogodna, czujna i muzykalna.

Sylwester Laskowski

Gitarzysta, kompozytor, aranżer, wokalista. Absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej. Autor trzytomowego podręcznika do improwizacji. Współpracował m.in z chórem Warszawskiej Opery Kameralnej. Lider Grupy Imprezowej Double Wings. Energiczny, logiczny i zadziorny.

Małgorzata Orzechowska

Wokalistka o mocnej, zmysłowej barwie głosu. Absolwentką sekcji piosenki Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (w klasie Katarzyny Winiarskiej). Laureatka „Drogi do Gwiazd”. Użyczała głosu na płytach m.in zespołu De Mono i TGD. Serdeczna, finezyjna i wdzięczna.

Kuba Waszkiewicz

Pianista. Absolwent klasy fortepianu w Warszawskiej Akademii Muzycznej. Wieloletni baryton chóru Warszawskiej Opery Kameralnej. Improwizacji jazzowej uczył się u Andrzeja Jagodzińskiego. Z łatwością porusza się w różnorodnej stylistyce muzycznej. Świetnie mówi po hiszpańsku.

Maciej Cyngot

Gitarzysta basowy. Absolwent Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy. Posiada bogate doświadczenie sceniczne. Pracuje również jako muzyk sesyjny. Gościł na deskach (a właściwie „pod”) teatru muzycznego „Rampa”. Potrafi godzinami ćwiczyć (po godzinach – biega).

Dominik Jędrzejczyk

Perkusista. Absolwent Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy. Liczbie projektów, w których grał dorównuje tylko liczba dni spędzonych na mazurach. Zaczynał od śpiewu, potem fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara. Aktualnie ściska OSCA4drums. Jak skończy? – nikt nie wie.