Wesele Natalii i Jurka

humanae vitae

U źródeł wszelkich poszukiwań jest pytanie. Sens to koncepcja dostępna dla lubiących niebanalny jego kształt. Ocierają się oni o ostre jego krawędzie, odchodząc od oczywistości tak gładkich, że trudno w nich odnaleźć granice tego, co ma znaczenie.

Ból i samotność jest częścią tej drogi, nawet wówczas, gdy przed Tobą inni już nią kroczyli. Zawsze jest to bowiem Twoja, własna, a więc i jedyna droga. Inność zaś jest trudna również dla tego, kto jest inny.

I jeśli nawet nie wszystkie Twe wybory okażą się słuszne i nie każda prawda prawdziwa, jesteś na dobrej drodze. Od nieomylności w życiu ludzkim cenniejsza jest bowiem tylko otwartość i gotowość do zmiany na miarę subiektywnie (tak nam bowiem tylko jest dana) odkrytej obiektywnej prawdy.

Mistrzowie pierwszego

Dali nam szansę zmierzyć się z ich opowieścią. Oczom naszym ukazali obraz historii większej niż oni sami. To były ich pierwsze słowa, wypowiedziane tańcem tej piątkowej nocy. Było ich jeszcze potem wiele. I nie tylko już ich stopami pisane.

One party night

Gdy masz jedną w swoim życiu noc buntownika dobierasz kolory uważnie. I jeśli nawet nie każdy z odcieni jest zrozumiały dla wszystkich, to i tak czerpiesz radość zarówno z tego, co powstaje, jak i procesu, który do niego prowadzi.

Gdzieś ostatecznie bowiem wszyscy jesteśmy artystami, a twórczość najlepszą definicją naszych wewnętrznie motywowanych działań.

Spotkanie

Życie jest poszukiwaniem owego źródła gdzie kończy się potrzeba zadawania pytań. Ci, którzy już do niego dotarli rozumieją wymownie czym jest miłość i na czym polega istota humanae vitae. Sens staj się wówczas tak oczywisty, jak ciepło dłoni, którą trzymało się przez całe życie.

W zdrowiu i chorobie, w dobrej i złej doli. Czegóż więcej życzyć?

Miejcie się pięknie!

– Sylwek

Sylwester Laskowski
Wodzirej Double Wings